לאן אפשר לטוס – מדינות ירוקות, אדומות והנחיות נוספות ושונות

תוכן עניינים

לאחר הסגרים שחווינו, נפשנו יוצאת כבר לטייל בחו"ל, לצאת מהכובד שאופף אותנו כבר למעלה שמנה. השאלה היא אילו מדינות ירוקות קיימות, כשאר אנו כבר לא יודעים למה ולמי להאמין, כאשר הגרף עולה, המדינות הירוקות הופכות לאדומות ואנו נמצאים במצב של חסר אונים. השאלה היא האם אנו מסתכנים ביציאה לחו"ל? האם נחזור לבידוד בן שבועיים? ועוד שאלות שמנקרות בראשינו. במאמר זה, נעשה סדר ונבין, מה התנאים, החוקים ואילו מדינות אכן מוכנות לקבל ישראלים?

 

למשל בגלל שרבים טסו לדובאי, מי שמעוניין, עליו להנפיק ויזה שעולה 95$ וכן, יש לעבור בדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני הטיסה. וכן לפני הנחיתה. ישנן ארצות אשר מתנות כל מיני תנאים, על מנת שאנו הישראלים, נדע לאן אפשר לטוס. האמת היא שהמצב החמיר והרבה מהמדינות נעשו לאדומות. משרד הבריאות בישראל, מדווח מדי פעם לגבי מדינות אדומות שנכנסו לרשימה גם ישראל, מגדירה בידוד ממדינות מסוימות שהתחלואה בהן בקורונה גבוהה. למשל אנגליה, יוון,  סעודיה, ארה"ב ועוד.

 

מדינות בעלות תחלואה גבוהה שמאמינות במסכה ושמירה על ריחוק

גם מדינות אדומות אשר כוללות את ישראל, מאמינות כי גם אם המדינה שאתם מעוניינים לטוס אליה נחשבת לאדומה, חבישת מסכה וכן, ריחוק מתאים, יכול למנוע הדבקות. יש מי שאינו מוכן ליטול אחריות ובצדק. לכן, עדיין ישנן מדינות ירוקות כמו סרביה, בולגריה, טורקיה, מקסיקו טנזניה ששם, ניתן יהיה לטוס. שימו לב, כי באסיה המצב שונה לחלוטין. רוב מדינות אסיה, אשר כוללות את יפן, דרום קוריאה תאילנד וייטנאם, סין וסינגפור, מתמודדות היטב, אבל מצד שני, מדינות אלה, אינן מקבלות תיירים ישראלים לגבולותיהן.

 

הרשימות של מדינות ירוקות וכן אדומות, מתעדכנות בכל שבועיים ואפילו לפני. יש לשים לב שלא להגיע לישראל חזרה ממדינה אדומה באמצעות קונקשין או עצירת ביניים. היום, רבים מהישראלים, נוהרים לסיישל או מתכננים לטוס לאיים המדהימים וכן, לאיים המאלדיביים.  רק נקווה שלא יהיו שינויים דרסטיים בקיץ ונוכל כולנו לנפוש לאחר סגר ממושך של למעלה משנה. תמיד יש לברר לאן אפשר לטוס, אולי השד הוא לא כל נורא כפי שנראה לנו, כי אמורים להיחתם הסכמים עם מדינות חדשות, שניתן יהיה לטוס אליהן. הבעיה בחתימה היא הנתונים של ישראל בדבר התחלואה שעלתה

אישורים טפסים ושאר הנחיות

ברוב המדינות שאליהן תגיעו, תצטרכו להציג טופס שביצעתם בדיקת קורונה ואתם שליליים. אישור זה חייב להיות כתוב באנגלית. רוב קופות החולים מודעות לבדיקות הללו ומאפשרות זאת. בדיקת קורונה, יש לבצע 72 שעות לפני הטיסה, כך שתספיקו לקבל תשובה ולעמוד בדרישות של היעדים שאליהם אתם מתכונים לטוס.  בישראל, יש לתת הצהרת בריאות גם בכניסה וגם ביציאה.. מדובר בשלבים קשים ומבלבלים, כאשר אנו מעוניינים לדעת לאן אפשר לטוס. זו הסיבה, כי מומלץ לבדוק באתר לפני הטיסה אם ישנן הנחיות חדשות או נוספות, כשאר תוכלו למשל לחפש באתרים כמה ימים לפני הטיסה וכן, לשאול את חברות התעופה שהן מעודכנות כל העת.

 

שימו לב שלטורקיה עדיין אפשר לטוס. מצד שני כאשר מגיעים ממנה חזרה לארץ, יש חובת בידוד של 14 יום בגלל שהיא מדינה המוכרזת כאדומה. גם  לרוסיה אפשר יהיה לטוס ולבצע בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה וכן, על הנוסעים להצטייד במסמך שמאשר לגבי תוצאת בדיקת קורונה שלילית אבל בחזרה לארץ, ישנה חובת בידוד. ישנם אנשים שבכל זאת, מעוניינים לעבור את כל הטלטלות והגזרות הללו, רק על מנת לקבל אוויר חדש ולשנות אווירה, מה שבדרך כלל משתלם.

 

 

אטרקציות לילדים באילת

מתכננים את החופשה הבאה שלכם? אם אתם מתכננים חופשה עם הילדים, אילת היא העיר בשבילכם. הנוף המדברי השקט של אילת

וילות שהגולשים אהבו: