הדברים הכי חשובים שאת צריכה לדעת על טיסה בהריון

תוכן עניינים

אם את בהריון ואת צריכה לטוס לחופש, לעבודה או למשפחה בחו"ל חשוב שתכירי את הסיכונים וההמלצות לנסיעה בטוחה. במאמר זה תקבלי את הדגשים הכי חשובים, והמלצות שיעזרו לך לעבור את הטיסה בהנאה ובשלום.

באיזה שבוע מומלץ לטוס?

רוב חברות התעופה, למשל אל על, נותנות אישור טיסה עד לשבוע 36, כאשר ההריון הוא תקין ולא בסיכון. רוב חברות התעופה מבקשות אישור רופא לאחר שבוע 28.

השבוע האידיאלי ביותר לטיסה הוא השליש האמצעי של ההריון. השליש האמצעי של ההריון בא לאחר השלב הקריטי הראשוני שבו רוב האיברים מתפתחים. בנוסף, בשליש השני יש פחות תופעות לוואי של בחילות, הקאות ומצבי רוח משתנים מאשר בשליש הראשון.

סיכונים אפשריים בטיסה והריון ודרכים להינע מהם

הסכנה העיקרית לאישה בהריון בטיסה היא פקקת וורידים. פקקת וורידים היא מצב שבו מתנתק קריש דם מהוורידים ברגליים ויכול להגיע לריאות או למוח. פקק וורידים נגרמת כתוצאה מישיבה ממושכת בזמן הטיסה. חשוב מאוד שתזיזי את עצמך בזמן הטיסה. תלכי קצת, תנערי את הרגליים, תעשי מתיחות ועל הדרך גם אפשר ללכת לשירותים. לרשימת ההמלצות המלאה כנסי לכאן:

את חגורת הבטיחות מומלץ לך לשים על המותניים, כדי שלא תלחץ על הבטן. תביאי איתך בגדים נוחים שלא ילחצו לך על הבטן בזמן הטיסה. מומלץ מאוד לבוא עם ז'קט. הרבה פעמים מקפיאים את המטוסים אבל אם פתאום חם לך, כדאי שתביאי בגד שקל להוריד אותו.

מומלץ מאוד לברר את שירותי הרפואה ביעד שאת טסה אליו. הדבר חשוב ביותר כאשר מדובר בטיסה למקום מרוחק מערים מרכזיות או טיסה למדינות עולם שלישי. אם באזור שאת טסה אליו אין בית חולים שיכול לטפל בך ובעובר במקרה הצורך, לא כדאי לנסוע אליו. אם את טסה למדינה שצריך בה חיסונים, תתייעצי עם הרופא לגבי סיכונים אפשריים שיכולים לנבוע מהחיסונים שניתנים בזמן הריון.

ביטוח הריון בטיסה

בשום פנים ואופן אל תצאי מהארץ ללא ביטוח הריון. ביטוח הריון בחו"ל אינו חלק מביטוח הנסיעות הרגיל, אלה הרחבה שלו. נציגי חברות הביטוח מתודרכים לשאול נשים בגילאי 40-18 אם הן בהריון אך אם הנציג שכח לשאול אותך, תצייני את זה בפניו.

רוב חברות הביטוח מבטחות את נשים בהריון עד החודש ה-32. רוב החברות מכסות במסגרת הטיפולים, גם טיפול באישה וגם טיפול בוולד או בפג. חשוב מאוד לבדוק מה בדיוק הפוליסה מבטחת כך שלא יקרה מצב שתשלמי ביטוח וכאשר תצטרכי אותו לא יהיה לך כיסוי.

האם יש מה לעשות אם חשש שאולי תגלי שאת בהריון בטיול? התשובה היא כן. יש הרחבה למקרה של גילוי הריון תוך כדי נסיעה, במסגרת פוליסת ביטוח נסיעות סטנדרטית. רצוי להתייעץ עם סוכן הביטוח.

מקווה שעזרתי לך בטיפים החשובים לנסיעה בהריון. אני מאחל לך שתהיה לך נסיעה כיפית ושאת והעובר תחזרו הביתה בשלום.

באדיבות – סוכנות הביטוח אנגלמן.

אטרקציות לילדים באילת

מתכננים את החופשה הבאה שלכם? אם אתם מתכננים חופשה עם הילדים, אילת היא העיר בשבילכם. הנוף המדברי השקט של אילת

וילות שהגולשים אהבו: